Noc Muzeów w Parku Rzeźby na Bródnie
Szczegółowy harmonogram

• Noc Muzeów w Parku Rzeźby na Bródnie

Rirkrit Taravanija, \"Domek herbaciany\", fot. B. Stawiarski

Równolegle do działań w ramach Nocy Muzeów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Pańskiej odbędą się wydarzenia w Parku Rzeźby na Bródnie.

Z wnętrza Domku Herbacianego przy użyciu zabytkowego patefonu wydobywać się będą subtelne dźwięki najlepszych utworów muzycznych z lat 30. i 50. XX wieku. Natomiast dookoła Domku zorganizujemy „świetlne spotkania”, podczas których razem z chętnymi tworzyć będziemy lampiony. Wykonane dzieła rozwiesimy na drzewach w okolicy Domku Herbacianego oraz oświetlimy nimi wnętrze rzeźby. Do realizacji światełek przydadzą się słoiki. Jeżeli macie w domach ich nadmiar - przynieście je ze sobą!

W Togunie podczas Nocy Muzeów odbywać się będzie wspólne muzykowanie oraz koncert bębniarski. Maciek, który niedawno wrócił z kilkumiesięcznego pobytu w Afryce zaprezentuje wiele nowych rytmów. Weź ze sobą instrument i przyjdź do Toguny w Noc Muzeów!

Zapraszamy również na rejsy Złotą Gondolą!

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą oprowadzania w towarzystwie przewodnika, które rozpocznie o godz. 19.00 spacer z audiodeskrypcją.

Szczegółowy harmonogram działań w Parku Rzeźby na Bródnie:

19.00 – spacer z audiodeskrypcją
20.30 - 22:00 – pierwszy kurs „Marzyciela” Złotego Autobusu, Pawła Althamera sprzed siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby na Bródnie. Podczas tej tury:
21:00 – koncert przy Togunie
21:15 – zwiedzanie z przewodnikiem
23:00 - 0:30 – drugi kurs „Marzyciela” Złotego Autobusu, Pawła Althamera Althamera sprzed siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby na Bródnie. Podczas tej tury:
23:30 – koncert przy Togunie
23:45 – zwiedzanie z przewodnikiem

Podczas trwania Nocy Muzeów na w Parku Rzeźby na Bródnie będzie można wziąć udział także w:

20:00 – 0:30  Rejsie Złotą Gondolą
21:00 – 0:30 „Świetlnych spotkaniach” – czyli warsztatach tworzenia lampionów oraz koncercie patefonowym przy Domku Herbacianym