Noc Muzeów 2013

• Noc Muzeów 2013

W czasie Europejskiej Nocy Muzeów 2013 Muzeum zaprasza na wystawę „W sercu kraju” - pierwszy tak szeroki pokaz kolekcji zgromadzonej przez Muzeum.

Ekspozycję będzie można obejrzeć w towarzystwie przewodnika. Oprowadzania będą odbywać się co pół godziny - od 21.00 do 01.30.

We współpracy z Dzielnicą Targówek, organizujemy również nocne spacery po Parku Rzeźby na Bródnie. W zielonej przestrzeni znajdującej się na terenie dzielnicy, powstała unikalna kolekcja dzieł stworzonych przez takich artystów jak Monika Sosnowska, Olafur Eliasson, Rirkrit Tiravanija czy Susan Philipsz.

Specjalnie na tę okazję uruchomiony zostanie złoty autobus - „Marzyciel” Pawła Althamera, który zawiezie chętnych do Parku Rzeźby. Zarówno w czasie podróży, jak i w samym Parku zwiedzającym towarzyszyć będzie muzealny przewodnik.

Pierwszy kurs

godz. 20.00, zbiórka pod Emilką (powrót ok. godz. 22.00)

Drugi kurs

godz. 22.10, zbiórka pod Emilką (powrót ok. północy).

Trzeci kurs

godz. 00.10, zbiórka pod Emilką (kurs w jedną stronę). Ostatnią grupę
oprowadzi po Parku Rzeźby p. Krzysztof Miszewski, radny Dzielnicy Targówek.