Nikita Kadan w SDK „Słonecznik”

• Nikita Kadan w SDK \

Serdecznie zapraszamy na wykład Nikity Kadana - jednego z najważniejszych współczesnych artystów ukraińskich. Nikita opowie o swoich najnowszych działaniach oraz ukraińskiej kulturze i sztuce w obliczu rosyjskiej inwazji i życia w warunkach wojny.

Nikita Kadan urodził się w Kijowie w 1982 roku. W 2007 roku ukończył Narodową Akademię Sztuk Pięknych (Kijów), gdzie studiował na wydziale malarstwa monumentalnego u profesora Mykoły Storożenki. Zajmuje się malarstwem, grafiką i instalacją, często w ramach interdyscyplinarnej współpracy z architektami, socjologami i działaczami na rzecz praw człowieka. Jest członkiem grupy artystycznej REP (Rewolucyjna Przestrzeń Eksperymentalna) oraz członkiem założycielem kolektywu kuratorskiego i aktywistycznego Hudrada (Komitet Artystyczny). Mieszka w Kijowie.
Wykład w języku angielskim.

Лекція: Нікіта Кадан

Щиро запрошуємо на лекцію Нікіти Кадана – одного з найвизначніших сучасних українських художників. Нікіта розповість про свої останні проєкти, а також про українську культуру та мистецтво перед обличчям російського вторгнення та життя під час повномасштабної війни.

Нікіта Кадан народився в Києві в 1982 році. У 2007 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва (м. Київ), де навчався на факультеті монументального живопису у професора Миколи Стороженка. Працює в живописі, графіці та інсталяції, часто в рамках міждисциплінарної співпраці з архітекторами, соціологами та правозахисниками. Учасник мистецької групи РЕП (Революційний Експериментальний Простір), член-засновник кураторсько-активістського колективу Худрада (Мистецький комітет). Живе в Києві.

Мова: англійська