Nieoczywiste sąsiedztwo
Letnia Szkoła w Parku Rzeźby

• Nieoczywiste sąsiedztwo
    fot. Wojtek Radwański

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie w ramach Letniej Szkoły w Parku Rzeźby na Bródnie.

Przyrodniczy spacer dostarcza danych o życiu, jakie toczy się wokół nas. Z pewnością otwiera na inną perspektywę, niż ta którą posługujemy się zwyczajowo. W przypadku Parku Rzeźby będzie to perspektywa skupiona na estetyce i doznaniach, których dostarczają nam zgrupowane w Parku prace artystyczne.

Spacer przyrodniczy wskaże nam organizmy, które żyją obok rzeźb, albo nawet w rzeźbach. Nurtującym pytaniem w formułowaniu ekoinstytucji może być jednak, czy wiedzę przyrodniczą możemy wykorzystać inaczej? Czy działalność z obszaru sztuki i kultury może wchodzić w przestrzeń współpracy ze środowiskiem naturalnym, tak by nie narzucać swoich praktyk?

Na spacer przyrodniczy zabierze nas Hanna Michoń - absolwentka studiów na kierunku leśnictwo (SGGW), edukatorka przyrodnicza, prowadząca zajęcia poświęcone nauce rozpoznawania i współczesnym możliwościom wykorzystania dzikich roślin jadalnych.