Nieme konwersacje sztuki z technologią
Spotkanie z Yurim Pattisonem

• Nieme konwersacje sztuki z technologią

Wystawa "Cybernetic Serendipity: A Documentation" w ICA w Londynie, 2014, fot. Mark Blower. Dzięki uprzejmości ICA

Londyński artysta Yuri Pattison zaprezentuje pracę „Mute conversation”, odnoszącą się do wystawy „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja”.

Artysta, znany warszawskiej publiczności z wystawy „Ustawienia prywatności”, opowie o stworzonym przez siebie internetowym archiwum „Cybernetic Serendipity” i powodach, dla których ekspozycja przypomniana przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i ICA w Londynie może być inspirującym punktem odniesienia dla współczesnego artysty. Spotkanie zwieńczy prezentacja pracy „Mute conversation”, stworzonej na zaproszenie ICA w związku z londyńskim pokazem wystawy „Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja”.

„Mute conversation” jest próbą odpowiedzi na zagadnienia poruszone w wystawie „Cybernetic Serendipity” z 1968 roku z dzisiejszej pozycji, gdy technologia przeniknęła już każdy aspekt ludzkiego życia, a relacje sztuki z technologią uległy znaczącej zmianie. Tytułowa niema rozmowa odbywa się między dwoma botami, programami symulującymi ludzkie zachowania, ustawionymi przez artystę w niekończącym się dialogu.