Niedziela to tydzień
Warsztaty rodzinne online

• Niedziela to tydzień

Ilustracja: Marta Przybył

[ilustracja przedstawia komiksowe dymki w kolorach ukraińskiej i polskiej flagi: niebieski, żółty, biały i czerwony. Duży, wyraźny napis "niedziela to tydzień", pierwsze słowo napisane cyrylicą]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami na warsztaty rodzinne online.

Wyobraź sobie, że sąsiedzi używają słów, które brzmią tak samo, lecz znaczą coś zupełnie innego. To, co nazywasz dywanem, dla kogoś jest kanapą. Niedziela to tydzień, a kaloryfer – bateria. Jak to możliwe?

Oglądając prace z wystawy „Coś wspólnego", porozmawiamy o podobieństwach i różnicach w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Przekonamy się, że kluczem do porozumienia nie zawsze jest znajomość języka, a może być nim otwartość na innych. Na zakończenie zaprosimy do wspólnego wykonania zadania plastycznego.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Zapisane osoby otrzymają link do spotkania w aplikacji ZOOM i listę potrzebnych materiałów.

Музей Сучасного Мистецтва і група Близькість запрошують сім'ї з дітьми (6-12 років) на заняття онлайн українською, російською і польською мовами. Зустріч відбудеться на платформі ZOOM у неділю 15.11 о 11:00.

Уявіть, що ваші друзі використовують слова, які звучать однаково, але означають щось зовсім інше. Те, що ви називаєте килимом, - це диван. Неділя - це тиждень, а радіатор - акумулятор. Як це можливо? Під час перегляду робіт з виставки «Щось спільне» ми поговоримо про подібності та відмінності в польській, українській та російській мовах, побачимо, що ключем до розуміння не завжди є володіння мовою, але відкритість для інших.

Записи через форму заявки на сторінці музея. Зареєстровані особи отримають посилання на зустріч у додатку ZOOM та список необхідних матеріалів.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Warsztaty Artystyczne interwencje w przestrzeni publicznejWarsztaty interwencji krytycznej Online
18:00 Debata Zjednoczone ruiny Po co nam miejsca? Online
11:00 Warsztaty Szycie relacjiWarsztaty rodzinne online Online
18:00 Debata Feminizacja cohousingów senioralnychGrupa Mieszkać razem Online
18:00 Spotkanie Czym jest opieka: nadzorem czy troską?Spotkanie online Online
,
12:00 Warsztaty Społecznie i ekonomicznie świadome korzystanie z platform cyfrowychWarsztaty z Janem Zygmuntowskim Online
16:00 Oprowadzanie Coś wspólnego zamkniętegoOprowadzanie kuratorskie Online
18:00 Debata Dobre praktyki pomaganiaJak pomagać, aby nie szkodzić? Online