Muzeum w szkole - wykorzystanie zasobów muzeum w dydaktyce
Warsztat dla nauczycieli: Sztuka - terrorystka oficjalnych narracji

• Muzeum w szkole - wykorzystanie zasobów muzeum w dydaktyce

Eustachy Kossakowski, \"Szkoła Eksperymentalna\", 1969

Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych Szkoleń zapraszają na cykl warsztatów „W jaki sposób wykorzystać zasoby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w dydaktyce?”

Tym razem spotkanie nosi tytuł: „Sztuka - terrorystka oficjalnych narracji”.

Prezentacja prac artystów, którzy swoją działalnością próbują zredefiniować oficjalne narracje historyczne i społeczne, bądź wskazują alternatywne sposoby ich pojmowania. Podczas spaceru po wystawie uczniowie poznają prace klasycznych artystów tworzących po 1989 roku (w Polsce i za granicą), a także zobaczą jak wyglądają obecne relacje pomiędzy sztuką a „normalnym” światem.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Wójcik – student V roku kulturoznawstwa na UW, członek Wydawnictwa 40 000 Malarzy, autor tekstów o muzyce niezależnej na portalu popupmusic.pl oraz jazzarium.pl. Krzysiek z Muzeum Sztuki Nowoczesnej współpracuje od września 2012.