Muzeum w szkole
Wykorzystanie zasobów muzeum w dydaktyce

• Muzeum w szkole

Eustachy Kossakowski, \"Szkoła Eksperymentalna\", 1969

Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych Szkoleń zapraszają na cykl warsztatów „W jaki sposób wykorzystać zasoby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w dydaktyce?”

Podczas kolejnego spotkania uczestnicy wezmą udział w lekcji muzealnej: „Poetyka fragmentu. De(konstrukcja) podmiotu w sztuce współczesnej. Portret współczesnego człowieka".

Podczas zajęć przyjrzymy się artystycznym wizjom współczesnego człowieka w różnych odsłonach. Czy możliwa jest jeszcze spójna koncepcja jednostki, wyznaczana wizerunkiem „Człowieka witruwiańskiego” Leonarda? Zbadamy, jak artyści odnoszą się do ról społecznych i konwencji oraz jakimi środkami plastycznymi posługują się w tym celu. Refleksji towarzyszyć będzie porównanie tych przedstawień z przykładami pochodzącymi z historii sztuki.

Kolejne szkolenia jest zaplanowane na 27.05.