Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na Open’erze 2013

• Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na Open’erze 2013

„Projekcyjna maszyna agitacyjna” oraz GDYNIA W BUDOWIE, czyli dwie propozycje Muzeum dla uczestników tegorocznego Heineken Open’er Festival (3-7 lipca 2013).

Rok temu rozświetlony napisem „MUZEUM” lotniczy hangar z wystawą prac wideo przygotowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stał się miejscem spotkań dla tysięcy uczestników festiwalu Open’er. Muzeum będzie gospodarzem hangaru także w tym roku. Zamiast wystawy, w hangarze zaparkuje „agitacyjna machina projekcyjna”, która pokazywać będzie najciekawsze filmy eksperymentalne polskich artystów XX i XXI wieku. Pojazd (projektu pracowni 137kilo), odwołujący się swoją formą do rewolucyjnego projektowania z początku XX wieku - maszyn latających rodem z filmów science-fiction – wyświetlać będzie na dwóch ogromnych ekranach hipnotyczne filmy wybrane z liczącej ponad 500 tytułów internetowej Filmoteki Muzeum.

Dodatkowo, Muzeum zaprasza do udziału w programie wycieczek, zatytułowanym GDYNIA W BUDOWIE – pomysł i nazwa nawiązują do organizowanego przez Muzeum festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Uczestnicy poznają m.in. 15 najciekawszych przykładów architektury z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Starannie zaplanowane spacery po Gdyni pozwolą poznać pojedyncze budynki i całe układy urbanistyczne, stare i nowe zakamarki tego niezwykłego miasta. To idealny sposób na oglądanie Gdyni – jedynego w Polsce zbudowanego od podstaw modernistycznego miasta. Udział w wycieczkach na podstawie wcześniejszych rezerwacji. O starcie systemu rezerwacji poinformujemy w najbliższych dniach.