Pożegnanie Emilii z Co Jest Grane 24

• Pożegnanie Emilii z Co Jest Grane 24

Wnętrze pawilonu Emilia, fot. Maja Wirkus

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Co Jest Grane24 żegnają Emilię.

W programie m.in. koncerty KAMP!, soniamiki, sety didżejskie FLIRTINI/Jedynak, specjalny projekt muzyczny Wojciecha Bąkowskiego, a także performans Kwiaciarni Grafiki oraz multimedialny spacer po budynku Muzeum z Dariuszem Bartoszewiczem, varsavianistą i dziennikarzem „Wyborcza.pl Warszawa”.

Bilety do kupienia na www.ebilet.pl, cena biletu: 20 zł.

KAMP!

przodownicy nowej, młodej fali synthpopu w Polsce. Artyści, którzy dzięki swojej muzyce zwiedzili już spory kawał świata, goszcząc na najciekawszych i najważniejszych festiwalach muzycznych, od SXSW w Teksasie, po The Great Escape w Brighton.

soniamiki

połączenie elektroniki i popu najwyższej próby, solowy projekt Zosi Mikuckiej jest pełen przeciwieństw - zderza ze sobą sentymentalne ciepłe brzmienia syntezatorów z dźwiękowym minimalizmem. Artystka hołduje zasadzie zrób-to-sama, na własną rękę produkuje nagrania, projektuje okładki płyt i kręci teledyski.

Kwiaciarnia Grafiki

to projekt Marty Kwiatek i Kwiatka, znanych też jako kolektyw Kwiatuchi, organizatorów festiwalu Sitodruku, wycieczek rowerowych Tour de Varsovie. W swojej Kwiaciarni na Powiślu zajmują się projektowaniem magazynów, książek, logotypów, a także stron internetowych, prowadzą warsztaty z sitodruku. Pracownia zaprojektowała m.in. neon poświęcony pamięci Davida Bowiego, który zawiśnie na Dworcu Gdańskim.

Wojciech Bąkowski

polski grafik, twórca rysunków, eksperymentalnych filmów animowanych, muzyki alternatywnej, poeta i performer. Znany z tworzenia animowanych filmów mówionych.

FLIRTINI

projekt tworzony przez dwójkę przyjaciół: Menta XXL (połowa zespołu Rasmentalism) i Jedynaka (bookera i promotora z wieloletnim doświadczeniem). Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od ponad trzech lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej (m.in. Hudson Mohawke, Cashmere Cat, Kaytranada, Mount Kimbie, Bondax, Odesza). Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Aktualnie promują swoje najnowsze wydawnictwo – „Heartbreaks & Promises vol. 2”.