Muzeum na Pikniku Naukowym

Muzeum na Pikniku Naukowym

Muzeum po raz drugi bierze udział w Pikniku Naukowym, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie „Energia”. Stoisko Muzeum będzie odnosić się do energii organicznej – zjawiska jakim jest „partyzantka ogrodnicza”, promowanego podczas kolejnych edycji muzealnego festiwalu Warszawa w Budowie (gościem ostatniej edycji był „guru” radykalnego ogrodnictwa Richard Reynolds), łącząca działania artystyczne, ekologiczne i aktywistyczne.

Warsztaty w godzinach 12.00 – 16.00 oraz 17.00 – 19.00 odbywać się będą według pomysłu artystki Darii Giwer. Uczestnicy warsztatów konstruować będą doniczki w kształcie litery M (jak muzeum) i lepić bomby z nasion, znajdą nowe miejsca dla typograficznych instalacji roślinnych w przestrzeni miejskiej. Przy stoisku Muzeum będzie można zasięgnąć informacji na temat aktualnych i planowanych wydarzeń, spotkać pracowników instytucji, zaopatrzyć się w materiały promocyjne: obecne i archiwalne druki, foldery, plakaty.