MUZEUM NA FALI #9 – BLYZKIST
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #9 – BLYZKIST

ilustracja: Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

W dziewiątym odcinku audycji Muzeum na fali spotykamy się z Marią Beburią i Tarasem Gembikiem z grupy BLYZKIST (z języka z ukraińskiego BLISKOŚĆ) – jednej z siedmiu grup roboczych działających w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Będziemy rozmawiać o sytuacji migrantek i migrantów w Warszawie oraz codziennych doświadczeniach, trudnościach i możliwościach, jakie daje miasto. Zastanawiamy się na rolą i dostępnością instytucji kulturalnych i edukacyjnych: Czym jest dająca poczucie bezpieczeństwa i otwarta międzynarodowa wspólnota? Jak możemy ją budować? Czy czeka nas wymarzona, wspólna przyszłość?