MUZEUM NA FALI #22 – Marta Romankiv
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #22 – Marta Romankiv

ilustracja: Zofia Kofta

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

W kolejnym odcinku Muzeum na fali spotykamy się z Martą Romankiv –interdyscyplinarną artystką pochodzącą ze Lwowa, twórczynią instalacji, prac wideo oraz sytuacji społecznych. Marta jest obecnie na rezydencji artystycznej w Zespole Edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W jej ramach realizuje działanie skierowane do migrantek i migrantów, przede wszystkim z Ukrainy, którzy wykonują w Polsce pracę opieki. Jesteśmy ciekawi, co artystka i Muzeum mogą zaproponować tej społeczności?