Muzealna Noc z Aliną Szapocznikow

Muzealna Noc z Aliną Szapocznikow 16 maja 2009 (sobota - do godziny 03.00 nad ranem.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie świętuje otwarcie wystawy "Niezgrabne przedmioty. Alina Szapocznikow oraz Maria Bartuszova, Pauline Boty, Louise Bourgeois, Eva Hesse i Paulina Ołowska". Po drugim dniu międzynarodowej konferencji, dotyczącej współczesnych interpretacji twórczości Szapocznikow, zapraszamy do księgarni, która będzie sercem obchodów Nocy Muzeów w bloku przy ulicy Pańskiej. Większość przygotowanych przez nas zdarzeń dotyczy wystawy „Niezgrabne przedmioty”, którą będzie można oglądać w towarzystwie kuratorek: Joanny MytkowskiejAgaty Jakubowskiej.

Noc Muzeum w księgarni:
- ponad 100 nowych tytułów - w tym rekomendowane lektury do wystawy „Niezgrabne przedmioty” oraz kolejne książki o architekturze, projektowaniu i naukach społecznych, wyselekcjonowane przez zespół Muzeum
- najnowsze numery pism: Piktogram, Fantastic Man, F.R. David
- najważniejsze pismo o współczesnym rysunku FUKT oraz belgijski magazyn A PRIOR po raz pierwszy w dystrybucji Muzeum pr qm
-plakaty, pocztówki i foldery Ludovica Ballanda do wystaw w Muzeum - plakat i katalog wystawy „Niezgrabne przedmioty”w specjalnej ofercie, a dla członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum - gratis.
- ostatni dzień promocji książek z wydawnictwa słowo/obraz terytoria
- nieznane filmy o Alinie Szapocznikow
- ścieżka dźwiękowa w księgarni - curated by the museum team etc.