MUS ARCHITECTS, Jacek Ryń oraz Bartłomiej „Arobal” Kociemba
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

• MUS ARCHITECTS, Jacek Ryń oraz Bartłomiej „Arobal” Kociemba

MUS ARCHITECTS - Adam Zwierzyński i Anna Porębska

„Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo” to cykl comiesięcznych spotkań z architektami, dizajnerami i grafikami z różnych miast i środowisk.

Przedstawiciele trzech dyscyplin związanych z projektowaniem będą mieli okazję zaprezentować swoje prace, opowiedzieć o inspiracjach, sukcesach i porażkach. Zestawienie odmiennych postaw ma pokazać różne sposoby myślenia o kształtowaniu przestrzeni w dużej i małej skali. Nie mniej ważne od prezentacji wykonanych już projektów będą plany i cele twórców. Jaki wywrą wpływ na przyszły kształt polskich miast i życie ich mieszkańców?

Gośćmi najbliższego wieczoru będą: MUS ARCHITECTS, designer Jacek Ryń oraz grafik Bartłomiej „Arobal” Kociemba:

Architektura
Katowickie studio MUS ARCHITECTS tworzy duet projektantów, Adam Zwierzyński i Anna Porębska. Balansujemy pustkę i masę, określamy ich wzajemne relacje. Staramy się być innowacyjni i pragmatyczni jednocześnie... - mówią o sobie architekci.
www.musarch.pl

Wzornictwo
Jacek Ryń jest absolwentem Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kształcił się też w Design Academy Einhoven. W prowadzonej wspólnie z architektką Pauliną Krauzą pracowni razy2 zajmuje się projektami z zakresu wzornictwa. Jest współzałożycielem Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo.
www.razy2.pl

Grafika
Bartłomiej „Arobal” Kociemba studiował politologię na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na UKSW w Warszawie. Jego prace rozpoznawalne są na pierwszy rzut oka, między innymi dzięki charakterystycznej technice rysunku kredkami. Ilustrował wiele polskich i zagranicznych czasopism oraz książek, współpracuje z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Wielkim w Warszawie, projektuje plakaty.
www.blebazgroly.blog.pl