Mur Sztuki Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum zaprasza na spacer wzdłuż Muru Sztuki Muzeum Powstania Warszawskiego. Od kilku lat w ogrodzie różanym, na tyłach Muru Pamięci (na którym wyryto blisko 11 tysięcy nazwisk poległych w Powstaniu żołnierzy Armii Krajowej), realizowane są murale znanych polskich twórców. Cykl zainaugurował Edward Dwurnik w 2006 roku. Kolejne murale realizowali m. in. Wilhelm Sasnal, Przemysław „Trust” Truściński, Przemysław Materka czy Dominik Jałowiński.

Spacer wzdłuż muru jest aneksem do wystawy „Nowa Sztuka Narodowa”, której celem jest m. in. poszukiwanie nowego stylu w polskiej kulturze wizualnej, nazwanego przez kuratorów „realizmem narodowo-patriotycznym”.