Mowa nienawiści
czyli kiedy zalewa nas krew

• Mowa nienawiści

Równe Muzeum w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to cykl warsztatów interwencji krytycznej z dr Ewą Majewską.

Czy nic się nie da zrobić z obelgami, napastowaniem, obraźliwymi wpisami w sieci? Co robić z sytuacjami, które sprawiają, że czujemy się źle? Krytyka to narzędzie, które pozwala złapać oddech i daje poczucie bezpieczeństwa. Krytyka to nie szukanie, lecz rozwiązywanie problemów. To wspólny mianownik rozmowy o przyszłości. Mamy szeroki asortyment środków interwencyjnych. Wiele z nich daje nam sztuka.

Więcej w opisie cyklu.

Warsztaty dla zapisanej grupy. Zajęcia odbywają się w aplikacji ZOOM.

Podczas drugich zajęć zostaną podjęte zagadnienia definicji mowy nienawiści, oporu i afektu.

Przykładowe interwencje z pola sztuki i nie tylko: Guerilla Girls (plakaty); In(ter)wencje Osiedlowe; Z. Janin, A. Baumgart, street art (Banksy, CIBO i inne), S. Ivekovic, Wykluczam wykluczenie etc.

Lektury:

Interwencje osiedlowe

E. Majewska (red), Kontrpubliczności atakowanych innych. Mowa nienawiści i strategie oporu we współczesnej Polsce - Raport z projektu, Warszawa, 2019.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Debata Jak mówić, by nie razić?Debata o języku niewykluczającym Online
18:00 Spotkanie Czy zamieszkamy razem? Cohousing senioralny w Polsce Online
11:00 Warsztaty Niedziela to tydzieńWarsztaty rodzinne online Online
,
17:00 Warsztaty Artystyczne interwencje w przestrzeni publicznejWarsztaty interwencji krytycznej Online
18:00 Debata Zjednoczone ruiny Po co nam miejsca? Online
11:00 Warsztaty Szycie relacjiWarsztaty rodzinne online Online
18:00 Debata Feminizacja cohousingów senioralnychGrupa Mieszkać razem Online
18:00 Spotkanie Czym jest opieka: nadzorem czy troską?Spotkanie online Online
,
12:00 Warsztaty Społecznie i ekonomicznie świadome korzystanie z platform cyfrowychWarsztaty z Janem Zygmuntowskim Online