moomoo architects, Karolina Tylka i Patryk Mogilnicki
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

• moomoo architects, Karolina Tylka i Patryk Mogilnicki

Wojciech Kilar, ilustracja dla magazynu K MAG, Patryk Mogilnicki

„Nowe Piętro” to organizowany przez miesięcznik „Architektura-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Gośćmi wieczoru będą: moomoo architects, Karolina Tylka i Patryk Mogilnicki.

Architektura
Założone przez Jakuba MajewskiegoŁukasza Pastuszkę, absolwentów wydziału architektury Politechniki Łódzkiej biuro moomoo architects uznane zostało w 2009 roku przez magazyn Wallpaper za jedną z trzydziestu najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych na świecie. moomoo projektuje budynki mieszkalne i biurowe, a także wyposażenie wnętrz.
www.moomoo.pl

Wzornictwo
Karolina Tylka to absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa i jednocześnie pracownik katedry wzornictwa poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła również studia projektowania procesu i produktu w Universität der Künste – Berlin. Od roku 2007 we współpracy z projektantami i naukowcami z Polski, Niemiec, Danii, Anglii współtworzy projekt DEEDS (Design Education for Susstaibnability).
www.karolinatylka.com

Grafika
Patryk Mogilnicki jest absolwentem wydziału grafiki poznańskiej ASP. Jako rysownik, ilustrator, publikował swoje prace niemal we wszystkich polskich magazynach, m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach”, „Machinie”, „Newsweeku” i „Podróżach”. Projektuje okładki książek i płyt oraz plakaty, jest autorem komiksów. W 2008 otrzymał na Krajowych Targach reklamy srebrny medal za portret Oscara Niemeyera przygotowany dla miesięcznika „Playboy”. Jego prace znalazły się w albumie PICTOGRAPHIC INDEX 1 (2010), prezentującym najbardziej interesujących ilustratorów z całego świata. Mieszka i pracuje w Warszawie.
www.patrykmogilnicki.com

miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3