Mój dom – mój azyl. Mieszkać komfortowo
Warsztaty dla dzieci

• Mój dom – mój azyl. Mieszkać komfortowo

Muzeum Warszawy zaprasza na warsztaty dla dzieci.

Neorenesansowy pałacyk Bormana był w XIX wieku wytworną rezydencją rodzinną. Dzisiaj schowany w cieniu wysokich bloków, nieśmiało wspomina lata dawnej świetności. Jak mieszkało się w tej willi? Czy współczesne mieszkania mogą z nią konkurować?

Podczas warsztatów zastanowimy się, co tak naprawdę znaczy mieszkać komfortowo oraz jak zmieniały się wytyczne co do metrażu czy wystroju mieszkań. Zaczynając od historyzującego pałacyku Bormana przez typowe lokum z czasów PRL aż po dzisiejsze mieszkania „made in IKEA” omówimy charakterystyczną dla danych czasów stylistykę. Porozmawiamy o tym, co dla nas jest wyznacznikiem komfortu oraz jak chcielibyśmy mieszkać. Zbadamy nasze preferencje dotyczące tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz. Na zakończenie zajęć zapraszamy na spacer po wystawie „Wreszcie we własnym domu”.

Miejsce: Pałacyk Bormana przy ul. Srebrnej 12 w Warszawie

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:30 Wykład Let’s talk about garbage – architektura i globalne śmieciAkademia WARSZAWY W BUDOWIE Budynek dawnej drukarni
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
18:00 Spotkanie Transformacja jako proces z określonym wektorem - promocja nowego numeru kwartalnika „Autoportret”Akademia WARSZAWY W BUDOWIE Budynek dawnej drukarni
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
12:00 Warsztaty Mój dom – mój azyl. Mieszkać komfortowoWarsztaty dla dzieci Pałacyk Bormana
ul. Srebrna 12, Warszawa
18:30 Wykład Dwór polskiAkademia WARSZAWY W BUDOWIE Budynek dawnej drukarni
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
12:30 Spacer Cud na Pradze. Nowe budownictwo komunalneSpacery materiałowe #1 Miejsce zbiórki spaceru #1
ul. Jagiellońska 47, Warszawa