Mniej strachów, więcej wiedzy!
Otwarte warsztaty w ramach Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu

• Mniej strachów, więcej wiedzy!

fot. Daniel Chrobak
  • Mniej strachów, więcej wiedzy!

Fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarte warsztaty, których tematem będą działania mające odpowiadać na potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Porozmawiamy o tym, co zmienia włączenie tej grupy społecznej do publiczności Muzeum.

Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się, czy i dlaczego osoby ze spektrum autyzmu mogą chcieć odwiedzać Muzeum. Porozmawiamy o tym, jakie konkretne potrzeby mogą wiązać się z tym zaburzeniem i jak Muzeum może wychodzić im naprzeciw.

Omówimy również, jak obecność w Muzeum grupy często wykluczonej z życia kulturalnego wpływa na ogół publiczności. Jakie lęki może wywoływać? Jakie szanse stwarza?

W części warsztatowej, nawiązując do prac Daniela Rycharskiego prezentowanych na wystawie, wspólnie stworzymy “Stracha” zbierającego nasze obawy związane ze spektrum autyzmu oraz “Bramę” zachęcającą wszystkich zainteresowanych, niezależnie od indywidualnych potrzeb, do spotkania się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką programu Muzeum Dostępne, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefonicznie/SMS-em pod numerem 577-006-290.

Wydarzenie organizowane w ramach programu Muzeum Dostępne.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: