Migawki z południa
Działania otwarte

• Migawki z południa

fot. Marta Maliszewska

Wybierzcie się z nami do Albanii!

Wystawa malarstwa Ediego Hili przeniesie nas na albańskie bulwary -- z dala od wakacyjnych kurortów i plaż, turystycznej wrzawy i ścisku. Przewodnikiem po odległym kraju będzie artysta, którego obrazy miasta zupełnie nie przypominają tego, co można zobaczyć w kolorowych folderach biur podróży. Nie będzie to jednak wyprawa łatwa, czeka na nas wiele tajemnic, których pilnie strzegą mieszkańcy Tirany. Wcielimy się w rolę reporterów, chcących dowiedzieć się więcej o tym, jakim krajem jest Albania. Będziemy więc potrzebować dobrych map i aparatów. Czy uda nam się zmienić migawki z Południa w prawdziwą relację z podróży?

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

W ramach cyklu najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy sobotnie godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania otwarte są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Terminy działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji" w Muzeum nad Wisłą: soboty 17.03, 7.04, 21.04.2018. Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00. Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Cykl działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji":

17 marca / Kolekcje codziennych widoków
7 kwietnia / Migawki z południa
21 kwietnia / Mutacje miasta

Inne wydarzenia z tego cyklu: