Miasto 15 minut – wykład Carlosa Moreno
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Czarno - białe zdjęcie przedstawia portret uśmiechającego się mężczyzny w średnim wieku z siwą brodą. Obok niego znajduje się logo festiwalu Warszawa w Budowie.

Zapraszamy do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie odbędzie się wykład profesora Carlosa Moreno, doradcy merki Paryża.

Tematem 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE jest miejskie życie ulicy, dziś prawie zupełnie zdominowanej przez samochody.

Jednym z kluczowych dzisiejszych przełomów miejskich jest wdrażana obecnie w Paryżu koncepcja miasta 15 minut stworzona przez Carlosa Moreno, profesora Université Paris 1 specjalizującego się w systemach złożonych i innowacjach, zwanego specjalnym wysłannikiem ds. smart city merki Paryża, Anne Hidalgo.

Z okazji nowego wydania „Magazynu Miasta” zapraszamy na wykład tej wybitnej gwiazdy współczesnej miejskości. W czasie restrykcji pandemii COVID-19 mieliśmy wyjątkową możliwość spędzania czasu blisko domu, więc odkryliśmy na nowo przydatność czasu: nowe tempo życia – tłumaczy filozof.

Partnerem wykładu jest Instytut Francuski w Warszawie. Wykład Carlosa Moreno jest organizowany dzięki współpracy Muzeum Warszawy z Magazynem Miasta. Specjalne wydanie pisma jest poświęcone przełomom miejskim – momentom, w których splątany licznymi kryzysami świat miast choć na chwilę odzyskuje nadzieję na lepsze jutro. Najnowszy numer magazynu, w którym znalazły się teksty Marcina Wichy, Kamila Fejfera, Szymona Bujalskiego i Anny Cymer, już w sprzedaży. Do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.

Prowadzenie: Marta Żakowska, Laboratorium Miasta Muzeum Warszawy, redaktorka naczelna „Magazynu Miasta”.

Wykład odbędzie się w języku francuskim z tłumaczeniem symultanicznym. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji z Carlosem Moreno.

Wydarzenie zorganizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Muzeum Warszawy w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Walka o ulice"WARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Jak zakończyć walkę o ulice? O projektowaniu uniwersalnym miastaWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spacer Spacer po obrzeżach cywilizacji: Michał MatejkoWARSZAWA W BUDOWIE 14 Pracownia Michała Matejko
Lelechowska 5, Warszawa
12:00 Spacer Czucie miasta: sensoryka. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
14:00 Spacer Twarda – warszawski palimpset ulicznyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Czym jest „Wizja Zero”? Spotkanie z Tomaszem TosząWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą