Mateusz Kowalczyk oprowadza

• Mateusz Kowalczyk oprowadza

fot. Wojtek Radwański
  • Mateusz Kowalczyk oprowadza

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie w wykonaniu Mateusza Kowalczyka, artysty i mieszkańca Bródna.

Autorskie oprowadzanie powiedzie szklakiem rzeźb oraz szklakiem osobistych historii artysty, który od kilka lat współpracuje z Muzeum przy kolejnych edycjach Parku Rzeźby na Bródnie.

W oprowadzaniu artysta podejmie wątek lokalności Parku Bródnowskiego, miejsca które park pełni w strukturze dzielnicy, a także o swojej perspektywie partycypacyjnego budowania wspólnoty metodami sztuki, ogrodnictwa i zbieractwa.

Alternatywnym zakończeniem oprowadzania jest wspólne odwiedzenie lokalnej restauracji znanej z eklektycznego wystroju i pizzy o gigantycznych rozmiarach, będącej punktem spotkań mieszkańców, artystek i artystów z Bródna.

Inne wydarzenia z tego cyklu: