„Martwa Natura”
Kompozycja Antoniny Nowackiej

• \

"Martwa Natura", fot. Agnieszka Jakimiak

Twórcy Unsound Festival, Teatr Powszechny, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wykonanie kompozycji Antoniny Nowackiej „Martwa Natura”.

Ephemera Festival oraz wystawę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie “Wiek Półcienia” zamknie wieczór łączący dwa występy - wykonanie kompozycji Antoniny Nowackiej oraz solowy występ Lyry Pramuk.

“Martwa natura” to kompozycja Antoniny Nowackiej, pochodząca ze spektaklu przygotowanego dla Teatru Powszechnego w reż. Agnieszki Jakimiak, którą artystka wykona wraz z Michałem Czachorem i Grzegorzem Artmanem. Artystka i artyści podążają za Josephem Beuysem i chrobotem kwiatów, które oplatają korony drzew w śnie Fungusa Florisa, uczestnika Kongresu Wymierających Gatunków 2020 roku.

Następnie futurystyczny folk, czyli solowy występ Lyry Pramuk, amerykańskiej artystki mieszkającej w Berlinie, która łączy ze sobą klasyczny śpiew, popową wrażliwość, performatywne praktyki i elementy kultury klubowej. Usłyszymy również utwory z ostatniej solowej płyty „Fountain”, której Pamuk jeszcze nie wykonywała na żywo przed większą publicznością.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.