Mariusz Wilczyński - rozmowa, książka, filmy

• Mariusz Wilczyński - rozmowa, książka, filmy

Mariusz Wilczyński „Z Armatą na Wilka”

Mariusz Wilczyński - rozmowa, książka, filmy spotkanie: 25 sierpnia (czwartek), godz. 19.00

W ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Black and White. Niepoprawny komiks i animacjaMuzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim. Spotkanie będzie składać się z dyskusji wokół książki „Z Armatą na Wilka” oraz pokazu filmów artysty.

Mariusz Wilczyński to reżyser filmów animowanych, teledysków, krótkich form telewizyjnych, performer; artysta podejmujący działania, które łączą różnorodne dziedziny sztuki: muzykę, sztuki wizualne i film. Retrospektywy jego twórczości filmowej odbyły się m.in. w nowojorskich Anthology Film Archives i Museum of Modern Art. Bogato ilustrowana książka Jerzego Armaty zawiera esej o twórczości artysty, długą z nim rozmowę oraz pełną dokumentację jego dorobku. „Z Armatą na Wilka” wydana przez ha!art na tegorocznym festiwalu nowe horyzonty stanie się podstawą rozmowy, ilustrowanej filmami.

W spotkaniu udział wezmą: Jerzy ArmataMariusz Wilczyński.

Spotkanie przygotowała i poprowadzi Adriana Prodeus.