Ciało nie ciało
Zajęcia dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

• Ciało nie ciało

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja MaMa zapraszają grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w warsztatach „Dziecko w Muzeum”.

Podczas tego warsztatu dzieci zobaczą dzieła sztuki, które nawiązują do ciała, płci i ich przedstawiania w przestrzeni Muzeum.
Jak przedstawiane jest ciało kobiety i mężczyzny w obrazie czy rzeźbie przez artystów współczesnych? Czy jest zakryte czy odkryte dla wszystkich? Czy jesteśmy w stanie w ogóle je rozpoznać?
 A może nas zadziwi albo oczaruje, albo w ogóle zacznie zniknie i odkryjemy je z zupełnie innej strony?

Na te i inne pytania dzieci znajdą odpowiedzi podczas warsztatu, w bezpiecznej przestrzeni Muzeum. Warsztat poprowadzą artystki i animatorki związane z Fundacją MaMa.

• TAK