Mapowanie świata
warsztaty filozoficzne dla dzieci

• Mapowanie świata

fot. Kuba Mozolewski

Mapy mówią, dokąd iść i prowadzą nas przez świat. Mapy pozwalają nam zobaczyć świat jako całość. Mapy to zgromadzona wiedza o odległych miejscach, których nigdy nie zobaczymy. Ale mapy to też granice - określony porządek i podziały Ziemi na czyjeś terytoria.

Podczas warsztatów przyglądać się będziemy mapom bardzo starym i zupełnie nowym, a także tym wykonanym przez artystów i artystki. Sprawdzimy, jakie znaczenie ma to, kto i kiedy sporządza mapę. Przekonamy się, że mapy nie są neutralne, ale oddają sposób, w jaki ludzie chcą widzieć i organizować świat. W poszukiwaniach pomoże nam wystawa „Bestia, bóg i linia”. Zgromadzone na niej dzieła pomogą nam odkryć odmienne perspektywy ludzi z różnych zakątków Ziemi. Warsztaty pomyślane są jako ćwiczenia z filozofowania wykorzystujące wątki historyczne, geograficzne, kulturowe i artystyczne.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Katarzyna Witt

historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty Ciałowaniewarsztaty choreograficzne dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Azja na horyzonciewarsztaty rodzinne w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na język polski MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Ciałowaniewarsztaty choreograficzne dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
14:00 Warsztaty Rodzinna niedziela z Kinem DzieciPokaz filmu „Miejsce na miotle” i warsztaty MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Podróż ornitologicznawarsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Przeplatanie, zakrywanie, nawarstwianiewarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Kongres Migracyjnydebata dziecięca i warsztaty MUZEUM nad Wisłą