Manifesty kobiet
działania rodzinne

• Manifesty kobiet

fot. Jan Brzeziński

100 lat niepodległej Polski to także 100 lat praw wyborczych kobiet.

Niepodległe kobiety (również te najmniejsze) mają dzisiaj głos. O co walczyły kobiety w przeszłości i o co walczą dzisiaj? Z jakimi problemami się mierzą? Czy niepodległość gwarantuje wszystkim obywatelom i obywatelkom równość? Czy sytuacja kobiet w innych krajach jest podobna? Podczas warsztatów przyjrzymy się kobiecym manifestom na wystawie, a następnie spróbujemy stworzyć własne – snując wizje lepszej przyszłości.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Hanna Zwierzchowska

studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Inne wydarzenia z tego cyklu: