Ogrodnicy w Raju
Rekonstrukcja dzieła sztuki

• Ogrodnicy w Raju
    Powstawianie rzeźby-ogrodu "Raj" Pawła Althamera, 2009, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwszą z cyklu „rekonstrukcji” dzieł sztuki w ramach „Powtarzania materiału” - IX rozdziału Parku Rzeźby na Bródnie.

Uczniowie okolicznych szkół razem z grupą zawodowych ogrodników dokonają nowych nasadzeń w „Raju”, rzeźbie-ogrodzie, która powstała w 2009 roku podczas pierwszej, inauguracyjnej edycji Parku Rzeźby dzięki współpracy Pawła Althamera z mieszkańcami Bródna - m.in. z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 285. Po prawie dekadzie przyszedł czas na wzbogacenie rajskiego zakątka o nowe gatunki drzew, krzewów i kwiatów. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do „grupy rekonstrukcyjnej” w Raju.

Miejsce: Raj, Park Rzeźby na Bródnie.