Malarze ilustracji
Wernisaż

• Malarze ilustracji

autor: Magda Wolna

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy „Malarze ilustracji” kuratorowanej przez Agatę „Endo” Nowicką i Marię Zaleską, który odbędzie się 22 listopada o godz. 19.00 w budynku przy ul. Pańskiej 3.

„Malarze ilustracji” to wystawa współczesnych polskich ilustratorów, urodzonych w latach 70. i 80. XX wieku. Nie tworzą oni żadnej jednolitej szkoły czy stylu, jednak w ich pracach widać wyraźne fascynacje i nawiązania do Polskiej Szkoły Plakatu i tradycji sztuk wizualnych. Na wystawie zobaczymy około 70 prac ponad trzydziestu artystów reprezentujących różne techniki i style, ukazujących złożoność i różnorodność polskiej ilustracji dziś. Większość z nich mieszka i pracuje w Warszawie.

Artyści:

Jan Bajtlik, Edgar Bąk, Ada Buchholc, Agata Bogacka, Katarzyna Bogucka, Ola Cieślak, Agata Dudek, Jan Dziaczkowski, Jan Estrada Osmycki, Anna Goszczyńska, Mirosław Gryń, Monika Hanulak, Daniel Horowitz, Marta Ignerska, Marcelina Jarnuszkiewicz/Zofia Chylak, Tymek Jezierski, Paweł Jońca, Magdalena Karpińska, Bartłomiej „Arobal” Kociemba, Malwina Konopacka, Magdalena Łapińska, Agata Marszałek, Zuzanna Miśko, Alek Morawski, Aleksandra Niepsuj, Anna Niesterowicz, Łukasz Rayski, Bożka Rydlewska, Dawid Ryski, Maciej Sieńczyk, Marta Sławińska, Rafał Szczepaniak, Marianna Sztyma, Tomasz Walenta, Aleksandra Waliszewska, Magdalena Wolna.