„The Little Melting Pot”
warsztaty z Bencem Gyorgim Palinkasem

• „The Little Melting Pot”

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do Parku Rzeźby na Bródnie na warsztaty rzeźbiarskie z węgierskim artystą, Bencem Gyorgim Palinkasem.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja i warsztaty z tworzenia niewielkich rzeźb. Przyjdź i opowiedz nam mit swojego pochodzenia, na podstawie którego stworzymy niewielką metalową rzeźbę. Wcześniejsze doświadczenie nie jest przy tym wymagane!

Podczas warsztatów opowiemy, jakie mity o pochodzeniu narodów znamy i skąd się wywodzimy. Wspólnie postaramy się zinterpretować, zaktualizować lub przyjrzeć się krytycznie tej legendarnej historii. Na podstawie tej rozmowy spróbujemy wykonać niewielką rzeźbę metalową, techniką która stosowana jest do tworzenia publicznych monumentów.

Razem stworzymy pluralistyczny pomnik. Powstałe obiekty będą wykorzystane w przyszłości w ramach projektu teatralnego dotyczącego tożsamości regionu. Działanie podzielone będzie na dwie części warsztatową oraz wykładowo - performatywną. Obydwie prowadzone będą w języku angielskim.

Projekt realizowany w ramach przygotowań do OFF Biennale Budapeszt 2020.

Bence Gyorgy Palinkas

węgierski artysta pracujący z formą postdramatycznego teatru. Aktualnie, jednym z jego wystawianych działań jest projekt „Węgierska Akacja”. Używając historii amerykańskiego, importowanego drzewa, które stało się symbolem narodowym Węgier, stara się podjąć temat konstruowania narodowej tożsamości i jej związków z postprawdą i populistyczną polityką.

Wspólnie z Kitti Gosztola rozpoczęli długotrwałą współpracę w ramach projektu „Dziki Ogród Utopii". Tworzą wspólnie warsztaty z pogranicza socjologii i ekologii, zajmując się gatunkami inwazyjnymi.

Palinkas pracuje również dzięki wsparciu Peter and Irene Foundation Aachen Research Grant nad spekulatywnym badaniem odtworzenia ruin antycznego Rzymu przy współudziale Alianthus altissima – jednego z gatunków inwazyjnych. Działa w projektach edukacyjnych w szkolnictwie publicznym we współpracy z DIA Foundation for Democratic Youth.

palinkasbencegyorgy.hu

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Spotkanie Domowa robotaOtwarta Biblioteka Napojów w Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Warsztaty Rozmowa z rzeźbamirodzinne warsztaty/spacer Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Cykl Park Rzeźby na Bródnie Rozdział XIEkomuzeum. Instytucja ze społecznością Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Nieoczywiste sąsiedztwoLetnia Szkoła w Parku Rzeźby Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Open call Otwarte pole wyobraźniOpen call na minirezydencje w Parku Rzeźby na Bródnie Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa