Lego
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-9 lat

• Lego

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, których tematem będzie praca Zbigniewa Libery „Lego. Obóz koncentracyjny” znajdująca się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Praca Libery to zestaw klocków lego, bardzo specyficzny, gdyż można z niego złożyć obóz koncentracyjny. Praca ta budziła od początku wiele kontrowersji i gorących dyskusji, a jednocześnie duże zainteresowanie dzieci odwiedzających Muzeum. Czas, by spróbować się z nią zmierzyć.

Warsztaty należą do cyklu „Dziecko w Muzeum”, który poświęcony jest sztuce i artystom, których prace znajdują się w kolekcji Muzeum. Zadaniem warsztatów jest nie tylko przybliżanie sztuki nowoczesnej młodym odbiorcom, oswajanie ich z przestrzenią galerii, ale także zachęcanie do współuczestniczenia w tym, co dzieje się wokół w ich mieście i najbliższym otoczeniu. Tym razem zastanowimy się nad rolą zabawek. Czy zabawki zawsze pomagają nam poznawać świat? A może czasem ich producenci narzucają nam swoją wizję świata, która nie zawsze nam się podoba? Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, co miał na myśli artysta, tworząc taki obiekt sztuki.

Na warsztaty prowadzone przez artystki i animatorki z Fundacji MaMa zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat. Rodzice w czasie trwania warsztatów będą mogli skorzystać z oprowadzenia po wystawie „W sercu kraju”.