Łatwy słownik zmian klimatycznych

• Łatwy słownik zmian klimatycznych

Qavavau Manumie, bez tytułu
  • Łatwy słownik zmian klimatycznych

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla dorosłych. Na warsztatach poznamy najważniejsze słowa związane ze zmianami klimatu.

20 marca w Muzeum nad Wisłą otwieramy wystawę “Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”. Na wystawie opowiadamy o zmianach klimatu. O zmianach klimatu często opowiada się trudnym językiem. Dlatego Muzeum przygotowało dla zwiedzających słownik. Słownik wyjaśnia trudne słowa związane ze zmianami klimatu.

Słownik posługuje się fachowym językiem. Niektórym trudno go zrozumieć. Trudno Ci zrozumieć fachowe teksty? Chcesz nam pomóc nam stworzyć łatwy słownik? Zapraszamy na warsztaty!

Jesteś osobą z niepełnosprawnością intelektualną?
Jesteś osobą w spektrum autyzmu?
Masz trudności z czytaniem?
Język polski jest Twoim drugim językiem?
Chcesz wiedzieć, jak w prostych słowach wyjaśnić innym złożone pojęcia związane ze zmianami klimatu?
Spotkajmy się na warsztatach i stwórzmy słownik w łatwym języku.

Warsztaty poprowadzi Marta Przasnek. Marta wyjaśni kilka najważniejszych słów związanych ze zmianami klimatu. Potem przeczytamy różne definicje słów związanych ze zmianami klimatu. Definicje będą trudne i łatwe. Które definicje rozumiesz? Które definicje rozumieją inne osoby na warsztatach? Do naszego słownika zostawimy tylko łatwe definicje.

W drugiej części warsztatów stworzymy plansze. Na każdej planszy wyjaśnimy jedno słowo ze słownika. Na planszach przykleimy albo narysujemy obrazki. Obrazki pomogą zrozumieć słowa.

Na warsztaty należy zapisać się przez formularz pod tekstem.

Masz pytanie na temat warsztatów? Napisz maila na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl. Możesz też zadzwonić albo wysłać SMS-a na numer: 577-006-290

UWAGA: Jesteś osobą komunikującą się w Polskim Języku Migowym i potrzebujesz tłumaczki? Prosimy, poinformuj nas o tym do 15 marca pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku. Sala warsztatowa znajduje się na pierwszym piętrze. Na piętro trzeba wejść po schodach. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową jest na parterze.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

19:00 Wystawa online Premiera strony wystawy„Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” Online
21:00 Koncert Synergia DJ setonline Online
,
21:00 Koncert Wilhelm Bras: Atomic Gardeningkoncert z okazji premiery audio-przewodnika do wystawy „Wiek półcienia” Online
16:00 Seminarium Forum półcieniaSeminarium filozoficzne
12:00 Film Notatki ze świata kredyFilmy Nicholasa Mangana Online
16:00 Seminarium Czym jest płynny feminizm?Seminarium filozoficzne
19:00 Wykład Fonopoetyka srebrnego roweru – dźwięk w twórczości Katalin LadikWykład Antoniego Michnika Online
16:00 Seminarium Jak dostrzec antropocen?Seminarium filozoficzne Online
,
19:00 Wykład O źródłach refleksji klimatycznej w polskiej sztuceWykład Magdaleny Worłowskiej Online