Latający Uniwersytet w Parku Rzeźby
Krata

• Latający Uniwersytet w Parku Rzeźby

Monika Sosnowska, Krata, 2009, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na drugi z cyklu wykładów, które będą odbywały się w Parku Rzeźby w ramach tytułowego „Powtarzania materiału”.

Wykład odbędzie się przy rzeźbie Moniki Sosnowskiej „Krata” (2009). Tomasz Fudala - kurator festiwalu „Warszawa w Budowie”, opowie o inspiracjach artystki architekturą z czasów PRL, w tym jej „oddolnymi” manifestacjami, jak tytułowe wzory osiedlowych krat. Będzie to też okazja do rozmowy o sytuacji powojennego modernistycznego dziedzictwa w stolicy, która jest powracającym tematem w kolejnych odsłon festiwalu.

Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na spotkanie przy rzeźbie w Parku, wykład odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Targówek.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

12:00 Spacer Ruchy Ziemi, czyli dlaczego pękają chodniki na Bródnie?Dryf geologiczny z Katarzyną Przezwańską Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Prace ziemneWykład i rekonstrukcje Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Spacer Cmentarz żydowski na BródnieSpacer i wykład. Obowiązują zapisy Cmentarz Żydowski na Bródnie
św. Wincentego 15, Warszawa
Wykład Awangarda w Areszcie Śledczym Areszt Śledczy Warszawa-Grochów
Chłopickiego 71a, Warszawa