• Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Nie jesteś sam (czy ziemia istniałaby bez słońca?)

Susan Philipsz, "Nie jesteś sam (Czy Ziemia istniałaby bez Słońca?)", 2010, fot. Bartosz Stawiarski

Kolejny wykład w Parku Rzeźby na Bródnie poświęcony będzie instalacji dźwiękowej Susan Philipsz „Nie jesteś sam (Czy Ziemia istniałaby bez Słońca?)” z 2010 roku.

O „niewidzialnej” rzeźbie Susan Philipsz w Parku Rzeźby, a także szerzej o współczesnej sztuce biorącej za tworzywo dźwięk opowie Paweł Nowożycki z Działu Badań Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kurator wystaw i programów muzycznych. Szkocka artystka stworzyła dla Parku zegar dźwiękowy, który bije, podobnie jak zegar wahadłowy, co kwadrans. Philipsz przyporządkowała poszczególnym godzinom sygnały polskich rozgłośni radiowych. Zegar jest rodzajem delikatnej ścieżki dźwiękowej dla parku, odnosi się również do polskiej tradycji opozycyjnej, w której radio było niezbędnym i najłatwiej dostępnym narzędziem politycznego oporu.

Spotkanie odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na spotkanie w Parku, wykład przeniesiony zostanie do Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Drabinka Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby Interwencje malarskie Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Toguna Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Anioł Stróż Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Raj Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Warsztaty Poznaj Park RzeźbyPiknik z Muzeum przy Domku Herbacianym Park Bródnowski