Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Drabinka

• Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Drabinka

Nik Kosmas, "Drabinka", 2016

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu letnich wykładów w Parku Rzeźby na Bródnie, poświęcone instalacji „Drabinka” Nika Kosmasa.

O „Drabince” amerykańskiego artysty Nika Kosmasa opowie Natalia Sielewicz – kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, autorka pierwszej w Polsce wystawy o sztuce postinternetowej, „Ustawienia Prywatności” (2014). Mieszkający w Berlinie Kosmas zaliczany jest do tego nurtu, choć w ostatnim czasie on sam uważa się bardziej za przedsiębiorcę niż artystę.

Spotkanie odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na spotkanie w Parku, wykład przeniesiony zostanie do Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby Interwencje malarskie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Toguna Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Anioł Stróż Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Raj Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Warsztaty Poznaj Park RzeźbyPiknik z Muzeum przy Domku Herbacianym Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Rekonstrukcja Rasheed Araeen „Arctic Circle” 2017 (1982-1988)Rekonstrukcja rzeźby Park Rzeźby na Bródnie