Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno

• Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno

Jens Haaning, "Bródno", 2012

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejny wykład w Parku Rzeźby, tym razem poświęcony rzeźbie „Bródno” Jensa Haaninga (2012).

O największej dotychczas realizacji w Parku Rzeźby na Bródnie, opowie kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Magdalena Lipska. Jej autorem jest duński artysta Jens Haaning, który w swojej twórczości zajmuje się tematyką tożsamości narodowej, imigracji, rasizmu, asymilacji, ale też relacji pomiędzy językiem a polityką. Jego projekty powstają w kontekście miejsca, są wynikiem badań nad specyfiką danego miasta czy dzielnicy. Jak mówi o warszawskiej realizacji: „Dla mnie ważny jest fakt, że rzeźba na Bródnie wyprodukowana jest z cegieł. Leży to w mojej, być może naiwnej, socjaldemokratycznej optyce, przez którą postrzegam Polskę w odniesieniu do celebracji kolektywnej pracy i wysiłku, które stoją u podstaw powstania »raju« na Bródnie”.

Spotkanie odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na spotkanie w Parku, wykład przeniesiony zostanie do Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Prace ziemneWykład i rekonstrukcje Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Spacer Cmentarz żydowski na BródnieSpacer i wykład. Obowiązują zapisy Cmentarz Żydowski na Bródnie
św. Wincentego 15, Warszawa
Wykład Awangarda w Areszcie Śledczym Areszt Śledczy Warszawa-Grochów
Chłopickiego 71a, Warszawa
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Nie jesteś sam (czy ziemia istniałaby bez słońca?) Park Rzeźby na Bródnie
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Drabinka Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa