Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Anioł Stróż

• Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Anioł Stróż

Roman Stańczak, Anioł Stróż, 2013, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu letnich wykładów w Parku Rzeźby na Bródnie, poświęcone rzeźbie „Anioł Stróż” Romana Stańczaka.

Roman Stańczak był ważnym artystą z kręgu pracowni rzeźby prof. Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej ASP, w 1996 roku wycofał się jednak całkowicie ze świata sztuki. W 2012 roku przypadkowe spotkanie z Pawłem Althamerem, dawnym kolegą ze studiów, stało się początkiem nowego rozdziału w życiu Stańczaka i zapowiedzią powrotu do tworzenia sztuki. Rok później w Parku stanęła emanująca złotym blaskiem, monumentalna figuratywna rzeźba „Anioła” - o jej historii i znaczeniu opowie Daniel Woźniak z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

11:00 Warsztaty Piknik na BródnieSpacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Bródnowski
18:00 Wykład Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Raj Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Warsztaty Poznaj Park RzeźbyPiknik z Muzeum przy Domku Herbacianym Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Rekonstrukcja Rasheed Araeen „Arctic Circle” 2017 (1982-1988)Rekonstrukcja rzeźby Park Rzeźby na Bródnie
Wykład Awangarda w Areszcie Śledczym Areszt Śledczy Warszawa-Grochów
Chłopickiego 71a, Warszawa
14:00 Otwarcie FINAŁ IX ROZDZIAŁU PARKU RZEŹBY NA BRÓDNIEPOWTARZANIE MATERIAŁU Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Warsztaty Park Rzeźby jest na Bródniewarsztaty dla mieszkańców, animatorów i aktywistów Park Rzeźby na Bródnie