Latające talerze? Działania rodzinne

• Latające talerze? Działania rodzinne

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem/ami na warsztaty w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Zróbmy skok w przeszłość, wskoczmy w XX wiek: jedną nogą w Warszawę, drugą w Kijów. Porozmawiajmy o architekturze modernistycznej i dziedzictwie tych dwóch stolic. Jaka stanie się ona dla naszego oka? Fascynująca i piękna? Dziwna i śmieszna? A może brzydka i odpychająca? Zastanówmy się, jak postrzegają ją inni i dlaczego tak wiele osób pragnie zakrywać ją reklamami lub wyburzać. Na koniec wybudujmy wspólnie budynek, brzydko-piękny i przerażająco śmieszny, który nie wszystkim mógłby się spodobać w mieście i zdecydujmy o jego losie. Kto wie, może Konserwator Zabytków za kilkadziesiąt lat zainteresowałby się naszą budowlą i wpisał ją do rejestru zabytków?

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Sąsiedzi”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Zuza Wesołowska

Studentka historii sztuki na wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie związana od 3 lat jako edukatorka i animatorka. W obszarze jej aktualnych zainteresowań znajduje się przede wszystkim kultura wizualna lat 60. i 70. oraz edukacja kulturowa.

Artur Wosz

Student historii sztuki na wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Łącząc wiedzę historyczną z dizajnem, zajmuje się upowszechnianiem dziedzictwa architektonicznego XX wieku. Wykonuje również fotografię architektury.

Inne wydarzenia z tego cyklu: