Terror twórczości
Kulturalny Bilet Wolontariusza w Muzeum

• Terror twórczości

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Powstał on, aby uhonorować wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych.

Z tej okazji 62 instytucje kultury z 12 miast zaproszą do siebie Wolontariuszy w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza. Na chętnych czeka ponad 2000 propozycji, wśród których znajdują się bilety na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wstęp do muzeów. Niektóre z instytucji przygotowały wyjątkowe atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności np. wejście za kulisy. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, stworzona specjalnie dla Wolontariuszy.

10 grudnia zapraszamy na warsztaty „Terror twórczości”, które poprowadzi Marta Bielska, edukatorka współpracująca z Muzeum.

Nowa wystawa, nowy temat, nowe miejsca, nowi ludzie. W Muzeum musisz być twórczy co 2-3 miesiące, ten czas odpowiada częstotliwości, z jaką zmieniają się wystawy. Musisz być twórczy codziennie, z każdą nową grupą, z którą pracujesz. Musisz być twórczy w zakresie wymyślania aktywności, ich opisów, nadawania tytułów, w rozmowie z różnymi ludźmi odwiedzającymi wystawy. Musisz być twórczy w ciągłym zdobywaniu wiedzy. Terror twórczości. Kreatywność constans. Czy to może być przyjemne? Bazując na zawartości zakładki ZASOBY strony Muzeum poćwiczymy razem kreatywność.

Rejestracja na wydarzenie możliwa na stronie organizatora akcji – Narodowego Centrum Kultury http://asystent.nck.pl/kbw2016.

Liczba miejsc jest ograniczona!