Królestwo zwierząt
Prezentacja książki fotograficznej

• Królestwo zwierząt

Książka fotograficzna „Królestwo Zwierząt” stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o to, czym jest zwierzę we współczesnej kulturze oraz co składa się na jego wizerunek.

„Królestwo Zwierząt to system, którego powstanie wiąże się z ludzką potrzebą okiełznania rzeczywistości. Dokumentując zwierzęta, które spotykam na co dzień, tworzę archiwum współczesnych wizerunków zwierząt. Odkryłam, że jedynym rodzajem zwierzęcości, z jakim może obecnie mieć do czynienia człowiek, jest ludzki konstrukt zwierzęcości. W Królestwie Zwierząt tak, jak w każdym królestwie, panuje człowiek.”

Spotkanie z autorami poprowadzi Paweł Szypulski, twórca wizualny i antropolog kultury (pawelszypulski.com). W spotkaniu weźmie udział Dorota Łagodzka - historyczka sztuki, autorka bloga o zwierzętach w sztuce oraz studiach nad zwierzętami w historii sztuki i krytyce artystycznej: niezła-sztuka.blogspot.com.

Książka „Królestwo Zwierząt” powstała w ramach Stypendium Spółdzielni Młodych Twórców. Produkcja: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach działań sieci Doc Next Network. Więcej o Stypendium Spółdzielni Młodych Twórców na stronie Towarzystwa.

Antonina Gugała - absolwentka Akademii Fotografii w Warszawie. Uczestniczka V. edycji programu MIGAWKI, w ramach którego wydała swoją pierwszą książkę fotograficzną pt. 6x9. Książka została wyróżniona w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku 2012 oraz znalazła się w finale konkursu UNSEEN Dummy Awards 2013.

Michał Kożurno - student Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, ASP w Warszawie. Autorka projektu graficznego książek: 6x9 i Królestwo Zwierząt. Jego zainteresowania skupiają się wokół projektowania.