Konkurs fotograficzny

Your Reality Machine fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na fotografię pawilonu „Your Reality Machine” Olafura Eliassona, znajdującego się u zbiegu ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia.

Pawilon Eliassona wpisał się w przewrotny sposób w krajobraz miasta, deformując go i multiplikując. Kształtem i kolorystyką artysta igra z oczekiwaniami wobec zakładanej reprezentacyjnej funkcji tego obiektu (zrealizowanego w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej), jednocześnie nawiązując do swych wcześniejszych dzieł - optycznych łamigłówek, kalejdoskopów i meteorologicznych laboratoriów. Pawilon Eliassona jest uwodzącym, niezwykle fotogenicznym miejscem spotkań i improwizowanych zdarzeń artystycznych. Jest maszyną do obserwowania miasta, nieba, ulicy. Do rejestrowania „twojej rzeczywistości”.

Zachęcamy do nadsyłania fotografii z pawilonem. Nagrodzimy najlepsze z nich. Przewodniczącym jury konkursu będzie ceniony warszawski fotograf Tadeusz Rolke.

Zdjęcia można wysyłać mailem w formacie JPG na adres konkurs@artmuseum.pl lub dostarczać osobiście na płycie CD/DVD w formacie JPG lub TIF do siedziby Muzeum (z hasłem na kopercie „Maszyna twojej rzeczywistości”).

Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2011. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia 2011.

Regulamin konkursu

Konkurs wiąże się z realizacją projektu „Maszyna twojej rzeczywistości”, czyli pawilonu na Krakowskim Przedmieściu, w ramach Prezydencji Polski w UE (projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowego Instytutu Audiowizualnego).

Więcej informacji o Krajowym Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji: www.uwaganakulture.pl

\"\"