Kongres Migracyjny
debata dziecięca i warsztaty

• Kongres Migracyjny

fot. Kuba Mozolewski

O świecie można mówić na wiele różnorodnych sposobów. A gdyby tak spojrzeć na świat z perspektywy ruchu?

Wędrówki, podróże, tułaczki – po świecie przemieszczają się nie tylko ludzie, ale też rzeczy, rośliny, zwierzęta, a nawet słowa i wyobrażenia. Migracje istnieją od zawsze i można na nich zbudować opowieść o świecie. Bez nieustannej wymiany i ruchu nasza planeta wyglądałby dzisiaj zupełnie inaczej!

O tym są właśnie kongresy migracyjne dla dzieci. Wspólnie odkrywamy skutki ludzkiej i nie-ludzkiej mobilności. Dyskutujemy i filozofujemy nad tym, jak działa świat. Na warsztaty składa się debata dziecięca uzupełniona ćwiczeniami rysunkowo-narracyjnymi.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Katarzyna Witt

historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.