DLACZEGO BOIMY SIĘ INNEGO?
Warsztaty dla młodzieży

• DLACZEGO BOIMY SIĘ INNEGO?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest wymierzona w uchodźców fala nienawiści zalewająca Internet. Proponujemy uważne przyjrzenie się rozmaitym przekonaniom, argumentom i wyobrażeniom o uchodźcach, aby rozpoznać ich źródła.

Wspólnie zastanowimy się nad językiem, który od stuleci opisuje Innego wraz z jego kulturą. Analiza tekstów, obrazów, memów i obiegowych opinii pokaże, że nasze codzienne odczucia i uprzedzenia są częścią globalnych procesów historycznych, politycznych i psychologicznych.

NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: zapisy@artmuseum.pl

Warsztaty odbędą się w ramach obchodów Dnia Solidarności z Uchodźcami, zainicjowanego przez grupę instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja jest realizowana przez inicjatywę Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego.