KONGRES MIGRACYJNY
Warsztaty dla dzieci

• KONGRES MIGRACYJNY

Przed nami ważne wyzwanie. Chcemy zebrać się w gronie najmłodszych, by porozmawiać o palących problemach współczesnego świata.

Motywem przewodnim będą migracje. Co to takiego i dlaczego są stałym elementem historii ludzkości? Jak wyglądały w przeszłości, a jak dzisiaj? Kto i dlaczego migruje? Kim jest uchodźca? Obrady dziecięcego kongresu mają na celu uporządkowanie wiedzy oraz ćwiczenie postaw obywatelskich. Podczas warsztatów twórczych będziemy szukać rozwiązań i narzędzi do tego, aby zdobytą wiedzę przekazywać dalej – innym dzieciom.

NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: zapisy@artmuseum.pl

Warsztaty odbędą się w ramach obchodów Dnia Solidarności z Uchodźcami, zainicjowanego przez grupę instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja jest realizowana przez inicjatywę Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego.