Bródnowski park to mały wszechświat
Spotkania dla dzieci w Parku Rzeźby na Bródnie

• Bródnowski park to mały wszechświat

fot. Wojtek Radwański
  • Bródnowski park to mały wszechświat

Bródnowski park to szczególne miejsce na mapie Warszawy - toczy się tu burzliwe życie wielu gatunków, przecinają się losy roślin, zwierząt, ludzi i rzeźb.

Park to także pewien krajobraz, w którym miksuje się to co miejskie z tym co dzikie, naturalne z tym co zbudowane, to co dzieje się poza człowiekiem i to, o co człowiek musi nieustannie dbać.

Ostatnia sobota wakacji zostanie poświęcona temu krajobrazowi, a badać go będą dzieci! Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na dwa warsztaty, które będą stanowiły zestaw twórczych ćwiczeń z uważnego przyglądania się parkowi.

15.00 W RYTMIE PARKOWEGO ŻYCIA

prowadzenie: Marta Maliszewska

Dla kogo park jest domem? Kto pozostaje w parku niewidoczny? Co to znaczy, że park jest ekosystemem? Ile rzeczy w parku mijamy nie próbując się z nimi zaprzyjaźnić? Dlaczego mówimy często, że przyroda jest wokół nas, a może to my nie jesteśmy u niej w gościnie? Zapraszamy dzieci na mały spacer przyrodniczy, podczas którego będziemy tropić liczne gatunki i formy parkowego życia.

17.00 KSIĘGA BRÓDNA

prowadzenie: Katarzyna Witt / KOLEKTOR

Czy krajobrazy są stałe? Czy krajobrazy ktoś wymyśla? Czy w krajobrazach więcej jest pracy natury czy pracy człowieka? Czy krajobraz ma jakąś pamięć? Park będzie dla nas polem do eksperymentu. Spróbujemy wyobrazić sobie jego bardzo odległą przeszłość oraz bardzo odległą przyszłość. Stworzymy nieoczywiste przewodniki po Parku z mapami, które być może wcale nie mówią „jak iść”, ale „jak się zgubić”. Albo opowiadają parkową mitologię. Zapraszamy dzieciaki na powołanie do życia nowych obrazów i opowieści o parku.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Warsztaty Kolażowanie parkuTworzenie kolaży w Parku Rzeźby Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
17:00 Spacer Spacer zielarskipo Bródnie i Lesie Bródnowskim Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:30 Oprowadzanie Mateusz Kowalczyk oprowadzapo Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spacer Drzewo w parkuSpacer po Parku Bródnowskim Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:30 Spotkanie Otwarta Rada ProgramowaParku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
13:00 Wystawa Ekomuzeum: feminizjacja przyszłościWeekend zamknięcia XI rozdziału Parku Rzeźby na Bródnie Park Bródnowski