Kolektyw Weekend w Radio Kapitał

• Kolektyw Weekend w Radio Kapitał

Stołeczne kolektywy FLAUTA i MESTIÇO zapraszają na wspólny weekend w Radio Kapitał! Przez trzy dni września zagospodarują radiową ramówkę audycjami o tematyce społecznej i kulturalnej oraz autorskimi pasmami muzycznymi.

Będzie to pierwsze wspólne wydarzenie tych dwóch kolektywów, znanych w Warszawie i nie tylko ze swojego społecznego zacięcia i organizacji imprez charytatywnych.

80 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. Z tej okazji Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wystawę „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”, na której zestawia materiały historyczne z pytaniami o współczesność — co to znaczy być antyfaszyst(k)ą w XXI wieku? Zewsząd mówi się o podnoszącej łeb hydrze faszyzmu — jak organizować się i stawiać opór, nawet w codziennych sytuacjach? Postaramy się (przynajmniej częściowo) odpowiedzieć na zadane pytania podczas naszych wspólnych audycji i pozostałych wydarzeń.

Piątek, 20 września 2019

17:00 - 18:00 Pasmo muzyczne: SKY [LIVE]
18:00 - 19:00 Kim Jesteśmy (FLAUTA + MESTIÇO)
19:00 - 20:00 Jak Pomagać: Rozmowa z Kuchnia Konfliktu

Sobota, 21 września 2019

17:00 - 18:30 Jak Pomagać: Rozmowa z Mroky i Dzieci z Dworca Brześć
19:00 - 20:00 CHILDREN OF THE CORN (Amyoplasia) - audycja z amerykańskim oraz fińskim memphis rapem
21:00 - 04:00 Impreza: KOLEKTYW WEEKEND: FLAUTA x MESTIÇO w Palomie (Paloma nad Wisłą) towarzysząca wystawie w Muzeum nad Wisłą: Wystawa: Nigdy więcej / Never Again

Niedziela, 22 września 2019

17:00 - 18:00 Jak Pomagać: DIY (rozmowa z Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych)
18:00 - 19:00 Jakub Mihilewicz rozmawia z Moniką Borys o książce POLSKI BAJER
19:00 - 20:00 Pasmo muzyczne: ASTMA

FLAUTA

to warszawski kolektyw, cykl imprez benefitowych i startujący label. FLAUTA, czyli spokojne morze bez fal – takie, jakim powinno być dla przybywających do Europy uchodźców. Prosta idea, realna zmiana. Bawiąc się i tańcząc w słusznej sprawie, kolektyw wspiera finansowo organizacje pomagające uchodźcom. Pieniądze z imprez przekazywane są osobom, organizacjom czy inicjatywom bezpośrednio zaangażowanym w niesienie pomocy tym, którzy rozpoczęli w Polsce nowe życie lub wciąż czekają na azyl. FLAUTA to oddolne, wspólnotowe działanie i tworzenie w duchu DIY, łączenie rozrywki z aktywizmem społecznym oraz szerokie spektrum wizualności i muzyki elektronicznej.

MESTIÇO

to kolektyw djski, który od czerwca 2016 roku organizuje imprezy klubowe skupione głównie na szeroko rozumianej muzyce bassowej i nieustannie mnożących się gatunkach pochodnych. Na naszych wydarzeniach można było usłyszeć m.in. takie artystki i artystów jak: Varg, DJ Haram, Imaabs, object blue, Lyzza, czy N1L.

Od maja 2018 roku prowadzimy serię podcastów "MESTIÇO Mixcasts", która ma na celu promocję twórców z Polski i Europy Wschodniej poprzez zestawianie nagranych przez nich miksów z miksami nagranymi dla nas przez artystów z całego świata.
Poza muzyką łączą nas fundamentalne kwestie światopoglądowe - wierzymy, że impreza może być przestrzenią inkluzywną, wolną od przemocy, uprzedzeń i ocen. Uważamy również, że muzyka jest świetnym narzędziem do budowania świadomości politycznej, dlatego zorganizowaliśmy dwa protesty taneczne pod ambasadą Brazylii oraz imprezę charytatywną dla ofiar wojny w Syrii.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spotkanie Spotkajmy się w Muzeum nad WisłąDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
13:00 Spotkanie Picasso od kuchniDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Spotkanie Młodszy bratDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Zmysło-dzielniaWarsztaty tworzenia pomocy dotykowych do wystawy „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Spacer z Joanną MytkowskąDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Jak zrozumieć zagładę?Oprowadzanie filozoficzne po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Powiedzmy to wprost: słowa mają moc!Warsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą