Kolekcje codziennych widoków
Działania otwarte

• Kolekcje codziennych widoków

fot. Marta Styczeń

Czy codzienność można kolekcjonować?

Choć kolekcje kojarzą nam się z gromadzeniem cennych bądź rzadkich przedmiotów, widoki towarzyszące nam na co dzień mogą być równie niezwykłe! Edi Hila, którego prace pokazujemy na wystawie, bardzo uważnie obserwował swoje najbliższe otoczenie, fascynując się tym, co widział na ulicach miasta. W kolekcji widoków zgromadzonych przez artystę, nie brakuje dziwnych budynków, tajemniczych domów, zwierząt czy portretów bliskich. Podczas działań otwartych przyjrzymy się tej kolekcji, wybierzemy wspólnie najciekawsze obiekty. Przekonamy się, że to właśnie w codzienności dzieją się ważne rzeczy. Spróbujemy także stworzyć własne, osobiste kolekcje.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

W ramach cyklu najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy sobotnie godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania otwarte są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Terminy działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji" w Muzeum nad Wisłą: soboty 17.03, 7.04, 21.04.2018. Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00. Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Cykl działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji":

17 marca / Kolekcje codziennych widoków
7 kwietnia / Migawki z Południa
21 kwietnia / Mutacje miasta

Inne wydarzenia z tego cyklu: