Kolekcja współczesnych fajerwerków
Warsztaty dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu

  • Kolekcja współczesnych fajerwerków

    [Grupa młodych mężczyzn stoi w przestrzeni wystawy i słucha edukatorki Muzeum. Edukatorka stoi przodem do grupy i tyłem do obiektywu.] fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla dorosłych osób z autyzmem.

Warsztaty odbędą się we wtorek, 5 czerwca, o godzinie 17.00 w Muzeum nad Wisłą (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). Podczas spotkania edukatorzy Muzeum oprowadzą uczestników po wystawie „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW”. Prezentujemy na niej rysunki i ryciny ze zbioru króla Stanisława Augusta i ich interpretacje autorstwa współczesnych artystów.

Przyglądając się wspomnianym pracom, spróbujemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie „Czym jest Oświecenie?”, porozmawiamy o tym, jakimi technikami prace były wówczas tworzone, w jaki sposób były katalogowane i co mówią o tamtej rzeczywistości. Następnie, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, stworzymy – na wzór oświeceniowego zbioru – własną kolekcję rysunków, przedstawiających fajerwerki.

Obowiązują zapisy pod adresem e-mail marta.maliszewska@artmuseum.pl (prosimy o podanie w zgłoszeniu numeru telefonu kontaktowego). Jeśli mają Państwo pytania zachęcamy do kontaktu pod tym samym adresem.

Zachęcamy również do zapoznania się z przewodnikiem po Muzeum.

Szymon Gotowski

edukator, trener i animator dziecięcy i młodzieżowy, na co dzień współpracujący z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Miejscem Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Fundacją Forum Dialogu. Współtwórca programów edukacyjnych, takich jak Kino Dzieci, Kino w trampkach, prowadzący warsztaty z zakresu edukacji artystycznej we współpracy m.in. z Akademią Rękodzieła Artystycznego „Rękodzielnik” w Warszawie i Fundacją Promocji Artystów Malarzy Polskich 2 Wymiary.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.