Kolaże transformacji
Warsztaty dla osób dorosłych z ASD

  • Kolaże transformacji

    fot. Kuba Mozolewski

W ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla dorosłych. Warsztaty zostały stworzone z myślą o osobach z autyzmem, ale zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty odbędą się w środę, 4 kwietnia, o godzinie 17.00 w Muzeum nad Wisłą (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). Podczas spotkania edukatorzy Muzeum oprowadzą uczestników po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”, na której prezentujemy prace jednego z najciekawszych współczesnych malarzy albańskich. Przyglądając się paradoksom transformacji, które Edi Hila przedstawia w swoim malarstwie, zastanowimy się, co jego obrazy mówią nam o otaczającej nas rzeczywistości. Następnie, wykorzystując fragmenty obrazów pokazywanych na wystawie, stworzymy wspólnie własne kolaże.

Obowiązują zapisy pod adresem e-mail marta.maliszewska@artmuseum.pl (prosimy o podanie w zgłoszeniu numeru telefonu kontaktowego). Jeśli mają Państwo pytania zachęcamy do kontaktu pod tym samym adresem.

Szymon Gotowski

edukator, trener i animator dziecięcy i młodzieżowy, na co dzień współpracujący z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Miejscem Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Fundacją Forum Dialogu. Współtwórca programów edukacyjnych, takich jak Kino Dzieci, Kino w trampkach, prowadzący warsztaty z zakresu edukacji artystycznej we współpracy m.in. z Akademią Rękodzieła Artystycznego „Rękodzielnik” w Warszawie i Fundacją Promocji Artystów Malarzy Polskich 2 Wymiary.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępne” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.